Muscari of Kadov

shetland pony *2012

Největší pohodář pod sluncem, kterého jen tak něco nerozhází. Spousta lidí mne od koupě shetlanda odrazovala, ale jsem ráda, že jsem nedala na jejich rady a přivezla jsem si právě jeho. Mucík jak ho doma přezdíváme je odchovem Lucie Kočovské z hřebčína Kadov. Je to miláček mého malého syna a všech dětí, které ke mne dochází.

Pravidelně se účastní národních i mezinárodních výstav. Mezi jeho největší úspěchy patří to, že se stal druhým nejúspěšnějším shetlandským ponym v ČR, dále získal titul Champion shp standard a Overall champion shp, také se velmi úspěšně účastní s nejmenšími jezdci Lead rein pohárů.

Díky jeho abnormálně flegmatické povaze jezdíme i na různé akce jako narozeninové oslavy, vozíme děti ve školkách, aj. 

Agar

welsh part bred *2011

Agara jsem přivezla jako 3 letého hřebce. V té době jsem byla již jeho 5.majitel. Těžko říct, čím vším si prošel. Každý na něm zkusil asi pár experimentů a když to nešlo, tak se prodal. Kontakt s lidmi úplně nevyhledával a chytit ho ve výběhu byl nadlidský výkon. Je to taková citlivá dušička, která mi ze všech mých koní přirostla k srdci asi nejvíc. Při práci ze země jsme se hodně sblížili. Absolvovali jsme několik tréninků pod vedením Radka Líbala, díky kterému se na Agarovi začalo dát bezpečněji jezdit. Pádů jsem z něj ale měla nespočet. Agar se oproti ježdění vyjímal velmi úspěšně v kruhu výstavních tříd kde získal titul Šampion wpbr, dále se stal vítězem Liberty na Velké ceně Cavalletto malých koní. V roce 2021 ho bohužel potkalo mechanické schvácení, kvůli špatné korektuře kopyt. Je to ale velký bojovník a věřím, že se ještě do výstavních kruhů vrátí.

Monty 

x appaloosa *2016

Montyho jsem si přivezla jako půlroční odstávče z RAPPA Farm Hluzov, za zmínku stojí jeho otec FF Rock Me Baby. Měla jsem možnost věnovat se jeho výchově a přípravě od jeho útlého věku. Doprovázel nás na vyjížďkách s ostatními koňmi atd.Monty je pohodový parťák jak na jízdárenskou práci, tak v terénu. Jen tak něco ho nerozhází, a ač jsou jeho předpoklady spíše westernové, ochotně jde i do kavaletové práce či menších skoků. 

Persy

shetland pony *2017

Persy je poloviční bratr Muscariho (po Wells Major General). Persyho jsem přivezla jako plemenného hřebce, ale jeho poslání má být práce s dětmi, takže jsem se rozhodla pro kastraci. Od sezony 2024 už tedy bude působit jako valach a snad se podaří jeho příprava do výstavních tříd a bude pro děti spolehlivým parťákem. Pod sedlem teprve začínáme s přiježďováním, zato v zápřahu má zkušenosti již bohaté.

Láska

český teplokrevník  *2001

Láska je nejstarší obyvatelka naší stáje, i když málo kdo by to do ní řekl. Ačkoli je vedená jako český teplokrevník, plnou krev v rodokmenu nezapře. Je ustájena 24/7 a užívá si koňského důchodu. Občasné vyjížďky jí potěší, je dopřednější, ale spolehlivá, ničeho se neleká.

Levilius

český teplokrevník *2007

Levis je potomkem Lásky, po hřebci Catango Z. Též je ustájen v režimu 24/7, což mu maximálně vyhovuje, protože je muchař a v létě trpí dušností. Občasné vyjížďky má také rád, ale oproti Lásce je to trochu rarášek. Vyzkouší, co si může dovolit, ale když mu člověk nastaví jisté mantinely jak na zemi, tak ze sedla, je to také celkem fajn koník. Je na sebe hodně opatrný, nevyhledává kontakt s člověkem a celkem mu trvá, než někomu začne důvěřovat a pustí si ho k sobě.

Xoquichetzal

x appaloosa *2019 

Xoqichetzal aneb pracovním jménem Bella, je importovaná klisna z Nizozemska. Díky své klidné povaze je vhodná pro děti, začátečníky, i nejezdce. Momentálně je březí a hříbátko čekáme koncem léta 2025

Efendy

český teplokrevník *1998 †2023

Efendy byl můj první kůň. Jeho majitelkou jsem se stala v roce 2013. Naučil mne toho hodně a za ty roky jsme se stali parťáky, kteří si mohou číst myšlenky. Byl to naprosto všestranný kůň, což se mi na něm moc líbilo. Šel opravdu do všeho. Ať už byl v drezurním obdélníku, na parkuru, na rodeu, nebo na crossové dráze. 

Unikát

hucul *1992 †2017

Unikát přezdívaný Kája byl kůň, na kterém jsem se učila jezdit v jezdeckém oddílu Smečno. Poté byl ustájen na Ovčíně, odkud jsem ho převážela na Šafránku v ne úplně nejlepší zdravotní a výživové kondici. Kája, ale zabojoval a měl tu nejlepší péči, kterou jsem mu byla schopná dát. Říkala jsem o něm, že to byl ten nejhodnější kůň na světě a jsem ráda, že se naše cesty ještě potkaly a já mu tím mohla za to všechno poděkovat.